Oto Cam Filmi

Oto Cam Filmi

Kullanıcılar, genellikle estetik ve güvenlik kaygısıyla oto cam filmi taktırmaktadır. Bu filmler, arabaların daha şık görünmesine katkı sağlarken, işlevsel özellikleriyle de dikkat çekerler. Bu cam filmleri, güzeşten gelen UV ışınlarını filtreler. Bunun yanı sıra araç koltuklarının ve gövde bölümünün solmasını ve deforme olmasını da engellerler. Güneş ışığının engellenmesi, klimanın da daha rahat soğutmasını sağlaması açısından avantajdır. Bunun yanı sıra camın çizilmesi ve herhangi bir darbe alması durumunda parçalanmasını da engelleyen bir yapıya kavuşmasını sağlar. Oto cam filminin kullanılmasının önemli nedenlerinden bir diğeri de mahremiyet sağlıyor olmasıdır. Bununla birlikte, dışarıdan araçta bırakılan eşyaların görünür olmaması, çalınma risklerini de düşürür.

Cam filminin uygulanması, uzmanlık isteyen bir süreçtir. Bununla birlikte aynı zamanda uzun süreler gerektirebilir. Bu süreci kendi başına yürütmeniz genellikle hatalı sonuçlar doğurur. Bu işlemin el yatkınlığı ve ustalık gerektiren bir uygulama olduğunu unutmamanız gerekir. Acemilerce yapılan film uygulamaları, araca daha fazla zarar verebilir. Bu da maliyetin artmasına neden olabilir.

Bu konuyla ilgili en çok merak edilen konu ise, cam filmi taktırmanın yasak olup olmadığıdır. Cam filmi taktırmak yasal ve serbesttir. Buna karşın bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Karayolları Trafik Yönetmeliği bu konuda bazı kıstaslar ortaya koymuştur. Buna göre cam filminin sürücünün görüşünü engellemeyecek biçimde olması gerekir. Yönetmeliğe göre cam filminin ışığı en az yüzde 70 oranında geçirmesi gerekiyor.

Eğer siz de oto cam filmi taktırmak istiyorsanız, aracınızı bize getirerek uzman ekibimize teslim edebilir, kaliteli bir hizmetin tadını çıkarabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA