Oto Boya Koruma

Boya Koruma

Boya koruma işlemi, araçların renklerinin ve parlaklığının korunması amacıyla yapılan uygulamaya verilen isimdir. Otomobiller, birçok olumsuz dış etmenden etkilenebilirler. Bu etkilerin seviyelerini minimum seviyeye indirmek için bazı uygulamalar vardır. Aracın dış görünümüne ve estetiğine önem veren kullanıcılar, bu uygulamayı tercih ederler.

Aracınızı düzenli aralıklarla temizliyor ve periyodik olarak cila attırıyor olabilirsiniz. Buna karşın arabanızın dış görünüşü açısından dilediğiniz parlaklığa ve pürüzsüz yapıya ulaşamayabilirsiniz. Bu durumlarda aracınızın boyasını koruma işlemi devreye girer. Bu koruma uygulaması parlaklığı ve pürüzsüzlüğü garanti ederken, aracınızı birçok dış etmene karşı da korur. Bu uygulama sayesinde arabanızın renginin matlaşmasının önüne geçilir. Bunun yanı sıra güneşin zararlı UV ışınlarına karşı da koruma elde edilmiş olur. Yol koşulları açısından, aracınıza bulaşabilecek zift kalıntıları, ağaç reçinesi ve kuş pisliği gibi etkenler; arabanızın boyasının deforme edebilecek faktörlerdir. Bu uygulama ile sağlanan koruma katmanı sayesinde, zararlı etmenlerin boyaya ulaşması engellenmiş olur. Usta ellerde ve kaliteli şekilde yapılan koruma işlemi, aracınızın değerini de arttıracaktır. Aracınızı uzun süreler boyunca kullanmasanız dahi, bu işlem ilk günkü gibi görünmesini sağlayacaktır. Bu uygulama sık sık ikinci el araçlar için de yapılır.

Boya koruma işlemi hassasiyetle ve özenle yapılması gereken bir uygulamadır. Bu sebeple aracınızın işinin ehli ustalar tarafından, dikkatlice incelenmesi ve uygun malzemelerin kullanılması gerekir. Siz de aracınızı bize getirerek, işinin ehli ustalarımız sayesinde, boya koruma işlemini kaliteli ve özenli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA